Kalkandere Hurdacı

Kalkandere hurdacısı olarak bakır hurdası ticaretinde doğru düzgün fiyat teklifleri veriyoruz. Alınacak hurdanın bedelini yanınızda bildirdiğimiz fiyatlarla hesaplıyoruz. Hurdemsan Metal kaliteli hizmetleriyle Kalkandere’de hurda alım satım işlerinin profesyonelliğe kavuşmasını sağlıyoruz.

Tonajlı alımlarda piyasasından yüksek fiyat teklifler vermekteyiz. Kalkandere hurdacısı firmalar içindeyiz. Hurda eşya alım satımında tecrübe ile kurumsal vermekteyiz.

Kalkandere’de hurda alan depolar arasında hizmetlerimizle lideriz. Hurdalarınızı evinizden peşin parayla alıyoruz. Kalkanderede hurda metal ve plastik geri dönüşüm fabrikasıyız. Kalkandere de hurdacı firmaların en kalitelisi olarak kaliteli hizmetlerimizi sizler için bu makalemizde bir araya getirdik.

Kalkandere anlık hurda fiyatları ile hurda alım satımı yapıyoruz. Hurdemsan Metal size daima hizmet veriyor.

Kalkandereden hurda eşyalar ve ikinci el ev eşyası alım satımı yapıyoruz. Hurdanızın değerini öğrenmek için şimdi çağrı merkezimize ulaşarak 5 dakika içerisinde fiyat teklifi edinebilirsiniz. Kalkandere merkez hurdacı firma olarak hurda malzeme alımı yapıyoruz.

Kalkandere’de Hurdacı Firma Telefon Numarası

Kalkandere hurdacı telefonu sayfamızın içeriğinde tek tıkla arayabileceğiniz konumda yer alıyor. Yirmi dört yıldır tonlarca hurdayı geri dönüşümle Türkiye ekonomisine kazandırmayı başardık. Bu sayede doğamıza çok daha az zarar verilmiş oldu.

Bu sebep ile hurda atık satmak sebebi ile mobil hattımızı tuşlamanız yeterli olacaktır. Bilindiği gibi hurdacılık ve geri dönüşüm doğaya fayda sağlamaktır. Sizde dilerseniz hurda malzemelerin satışını gerçekleştirerek ülkemizin gelişmesine yardım edebilirsiniz.

Kalkandere hurdacılık hurdacılık faaliyetleri verdiğimiz yerler içindedir. Çok süre harcamadan arayın, güncel hurda fiyatlarıyla hurda malzemelerinizi nakit paraya döndürebilirsiniz.

Kalkandere’nin Hurdacıları

Kalkandere de hurdacı telefonu mu arıyordunuz? Kalkandere deki en profesyonel hurdacı Hurdemsan Metal 7/24 hurda alımı yapıyor! Kurumsal çalışmalar yürüterek standartlardan fazla kâr elde etmeye önem vererek standartlarımızı arttırmaktayız.

Siz kıymetli müşterilerimizde her türlü hurda malzeme satışı amacı ile telefonlarımızı aramalısınız. Kalkandere hurdacısı olarak Kalkandere’nin tümünde hurda alım satımı yapmaktayız. Her miktardaki hurdanızın nakliyesi için en yakın araçlarımızı yönlendiriyoruz. 24 yıllık sektörel deneyimle hizmetimizi veriyoruz. En yakın Kalkandere hurdacı telefonumuzu aramanız yeterlidir. Rize’nin tüm ilçelerinde yaptığımız gibi Kalkandere çevresinde de hurda alım servislerimizi devam ettiriyoruz. Her türlü Rize hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız.

Kalkandere’de Hurda Alımı

Kalkandere’nin tamamında hurda ve ikinci el eşya alım satımı yapıyoruz. Kalkandere’de adresinizden sarı pirinç hurdası almaktayız. Toptan alüminyum hurdası, kablo, hurda bakır, kurşun hurda,çinko hurdası, sarı ve ekstra demir alımında değerinden daha yüksek fiyat teklifleri veriyoruz. Kalkanderede hurda alım satımı yapanlar içerisinde hızlı hizmetler ve tecrübeli çalışanlarımız ile hurdacılık yapanların öncülerindeniz. Hurda malzeme satmak isteyenlerin memnuniyetine öncelik vererek sürümden kazanarak hizmet vermeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla her türde hizmeti kapınıza kadar getirmeye çalışıyoruz. Kalkandere’de çinko, hurda zamak, çelik hurda, kalay hurdası, makine artığı hurdası alımında iyi fiyat vermekteyiz. Şimdi de sizler gibi hurdasını yüksek fiyata satarak para kazanmak isteyen müşterilere Kalkandere’de hurda alan yerlerle firmamız arasındaki farkımızı açıklıyoruz.

Kalkandere Hurda Kablo Alımı

Yüksek miktarda kablo hurdası ticaretinde piyasasından daha yüksek fiyat teklifi veriyoruz. Ptt kablosu, telefon kablo hurdaları, ptt kablo içi deşe hurdaları, yağlı içli ptt kablosu hurdası satmayı isteyenler hemen bizi arayabilir.

Antigron kablo hurdaları, hurda enya kablo, tek damar kablo, karışık kablo, iç tesisat kablosu hurdaları alıyoruz. %40 bakırlı hurda kablo, %30 bakırlı hurda kablolar, %50 bakırlı kablo, elektrik kablosu hurdası alımına öncülük yapıyoruz. Bu bölgede hurda fare yemez kablolar, hurda çelik içli kablolar, hurda çelik zırhlı enerji kablosu, yeraltı enerji kablo hurdaları alım satımı için değerinin üzerinde fiyatları teklif ediyoruz.

Kalkandere etrafında kablo hurdası alanlar içindeyiz. Kalkandere’de hurda kablo alan firmalar arasındayız.

Kalkandere’nin en büyük hurdacısı olmanın gururunu müşterilerimizle paylaşıyoruz. Sitemizdeki hurda kablo alan yerler yazıya göz atabilirsiniz.

Kalkanderede Sarı Pirinç Hurda Alanlar

Hurdemsan Metal firmamız adına Kalkandere’de hurda sarı alım satım hizmeti veren firmayız. Kalkandere hurdacı Hurdemsan Metal olarak sarı araiş hurdası MS-70, pirinç sarı araiş MS-64, sarı çubuk talaşı MS-58 hurda, hurda sarı pirinç araiş, çubuk ucu parça sarı MS-58 alım satımında liderlik görevini üstleniyoruz.

Bu sayfadaki Kalkandere pirinç sarı fiyat listesini grubumuzda paylaşmaktayız. Daha geniş bilgi için hurda sarı alanlar konuya göz atın.
Kalkandere hurda sarı fiyatları sormak için bize ulaşabilirsiniz. Kalkanderenin her köşesinde fosfor bronz, hurda su saati, hurda sarı pirinç talaşı, hurda sarı musluk, MS-58 sarı külçe hurdası, kırkambar sarı hurda, hurda sarı radyatör almaktayız.

Kalkandere de Hurda Demir Alanlar

Tonajlı inşaat yıkım hurdası, hurda inşaat demiri, hurda demir pik, inşaat demiri çubuğu, döküm demir hurdası için nakit ödeme yapmaktayız. Kalkandere’de hurda dkp demir, hurda toplama demir, hurda ekstra demir, teneke hurdası, talaş demir hurda almak için güncel fiyat sunuyoruz. Müşterinin istediği konumdan demir yangın merdiveni hurdası, tufal hurda, asansör hurdası, hurda pencere korkuluğu, çıkma demir kapı, için güncel fiyat sunuyoruz. Demir hurdası, dünyada en çok çıkarılan metaller arasındadır. Buradaki Kalkandere toplama demir hurdası kilo fiyatını grubumuzdakilere ücretsiz yollamaktayız.

Demir hurdası alan geri dönüşüm firmaları içinde firmamızı ilk defa tercih edenler daha çok kazanıyor. Güncel anlık demir hurdası kilo fiyatları talep etmek amacı ile fazla zaman kaybetmeden arayabilirsiniz. Anlık demir hurda fiyatları sayfamıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Kalkandere’de Krom Hurdası Alanlar

Konumdan paslanmaz krom 310 hurdası, hurda krom paslanmaz 304, hurda krom paslanmaz 316 kalite talaşı, 316 kalite krom paslanmaz hurdası, 310 kalite paslanmaz krom hurdası talaşı, 304 kalite krom hurda talaşı alıyoruz. Kalkandere’de hurda krom alımı yapan hurdacıyız.
Kalkandere hurda krom paslanmaz fiyatları bulunan listemizi incelemek için telefonumuza çağrı bırakabilirsiniz.

Krom paslanmaz hurda alan Kalkandere hurdacı şirketiyiz. Rize Kalkandere’de krom paslanmaz 202 hurdası talaşı, krom 201 hurda, hurda krom makine parçası, krom paslanmaz 430 kalite hurda, paslanmaz krom 430 hurda talaşı, krom 201 kalite hurda talaşı, krom paslanmaz 202 hurda alıyoruz.

Krom hurdası alan yerler yazımızı incelemelisiniz. Krom, nikelle işlem gördüğünde krom paslanmaz oluşturulur. Çok sert yapıya sahip olduğundan zırhlı araç dahil bir çok yerde krom hurdası kullanıldığı bilinmektedir.

Kalkandere Alüminyum Hurdası Alan En Yakın Hurdacı

Bize verdiğiniz önem ve destek sebebiyle sizlere şükran duyuyoruz. Alüminyum’un simgesi AI ve atom numarası 13 olan kimyasal bir element. Rengi gümüş olan, sünebilen metal çeşididir. Adresten hurda alüminyum curufu, hurda alüminyum alikobant içi siyah, alüminyum klima radyatör hurdası, hurda profil eloksallı alüminyum alabilmek için iletişim kurmanızı bekliyoruz.

Hurda alüminyum kutu, alüminyum imalat artığı hurdası, alüminyum radyatör hurdası, hurda alüminyum levha, alüminyum talaş hurda alım satımı yapmaktayız. Alüminyum sac hurdası, hurda alüminyum jant, alüminyum tel hurda, hurda alüminyum bakırlı petek, alüminyum tas tabak, alüminyum tencere tava Kalkandere geri dönüşüm ve hurda firması olarak iyi hizmet veriyoruz. Rize Kalkandere’de alüminyum hurda alan firmalar içindeyiz.

İş yerimize destek olanların yardımıyla Kalkandere bölgesinde sürekli büyüyoruz. Her çeşit yüksek tonajlı hurda alüminyum peşin alınır. Kalkandere hurda alüminyum fiyatları sormak için bize ulaşabilirsiniz. Buradaki Kalkandere hurda alüminyum ton fiyatları güncelliğini korumaktadır. Alüminyum araiş hurda, alüminyum profil, piston, alüminyum matbaa kalıbı, hurda alüminyum sert kartel alıyoruz.

Kalkandere de Hurda Bakır Alanlar

Bakır hurda alanlar alanında geniş bilgi mevcut. Burada yer alan hurda bakır fiyatları Kalkandere de hurda bakır satışınızda geçerli olacaktır. Kalkandere genelinde bakır hurda almaktayız. Kalkandere’de bakır alan hurdacı iş yerimizi zorlanmadan arayın keyifli hizmetimizin keyfini yaşayın! Hurda soyma bakır, ince profil hurda, bakır yanık hurda, 3/8 bakır boru hurdası, hurda bakır kızıl talaş, bakır antigron kırma granür, kırkambar hurdası alım satımı yapıyoruz. Bakır tencere hurda, lama bakır, TTR kırma bakır granür hurdası, hurda bakır tel, kazan için özel fiyatlar sunuyoruz.

Rize Kalkandere’de bakır hurda almak için yeni bir depo oluşturduk.
Kalkandere hurda bakır fiyatları için arayabilirsiniz. hurda levha, hurda bakırlı petek, bakır tepsi, bakır süs eşyası, bakır ham madde hurdası almaktayız.

Jeneratör Hurdası Alım Satımı

Elektriğe ulaşmamızı kolaylaştırılan elektirik enerjisinin erişilemediği yerlerde jeneratörden faydalanılmaktadır. İkinci el jeneratör alanlar içindeyiz. Kalkandere ikinci el jeneratör fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz.

Uzun kullanım sonucu her makinenin ömrünü tamamlaması ve bozulması olasıdır. Ancak ikinci el jeneratör bozuk olsa dahi alınıp satılabilir. 2.el jeneratör satanlar bizlerden fiyat teklifi eksperlerimizle kolaylıkla iletişime geçmelisiniz.

Kalkanderede Cam Hurda Alan Firmalar

Özellikle şeffaf hurda cam şişe, çıkma araç camları hurdası, süt şişesi, konserve şişesi, cam kavanoz, cam su şişesi, kola şişesi, içecek şişesi, soda şişesi, meşrubat şişesi, gazoz şişesi cinslerde hurda cam türleri yüklü miktarda geri dönüşüme gönderiliyor. Kalkandere de hurda cam alanlar içerisinde faaliyet veriyoruz. Özellikle şeffaf hurda cam şişe, çıkma araç camları hurdası, süt şişesi, konserve şişesi, cam kavanoz, cam su şişesi, kola şişesi, içecek şişesi, soda şişesi, meşrubat şişesi, gazoz şişesi cinslerde hurda cam türleri yüklü miktarda geri dönüşüme gönderiliyor.

Kalkandere Fabrika Sökümü

Kalkandere fabrika sökümü konusunda yılların deneyimine sahip bir yıkım ekibimiz var. Bina yıkım işleri yapmak iş güvenliği ve sağlığı sebebiyle risk taşıyan işler içerisindedir. Uzmanlarca yapılmalıdır. İlk önce sökülecek fabrika binasının etraflıca gezilerek uygun projenin hazırlanması doğru bir çalışma olur. Her yapının projesi diğerlerinden farklılık gösterir. Bu nedenle yıkım biçimleri projeye göre tamamlanmalıdır.

Sac Hurda Alım Satımı

Tavuk kümesi çatısı kapatmak amacı ile kullanılabilecek ikinci el sac buluyoruz. Kalkandere de sac hurda alımı için çok geçmeden arayın. Hurda sac geri dönüşüm firmaları tarafından satın alınır.

Sac; metallerin ince veya kalın levha haline getirilen şeklidir. Silindirle farklı inceliklerde düzleştirilir. Önceden belirlenen ölçülerde kesilmektedir. Varil, demir kapı, çatı kaplaması, sandviç panel üretilirken kullanıldığı bilinmektedir. Çeşitli tekerlekli vasıtaların kapaklarında, uçak, gemi gövdelerinde kullanılmaktadır. Kapı, sandviç panel, varil, çatı kaplaması üretim alanlarında kullanıldığı görülmektedir. Bütün bu eşyaların eskimişine sac hurdası denilir.

Plastik Hurda Alım Satımı

Kalkandere nin tamamında ABS plastik hurda, polipropilen moblen, hurda polistiren, jelatin hurdası alıyoruz.
Kalkandere hurda pimapen fiyatları için telefonumuza ulaşabilirsiniz.

Bildireceğiniz konumdan pet şişe hurdası, kırkambar plastik hurdası, hurda mavi ve kırmızı kapak, beyaz şeffaf naylon poşet hurdası, pimapen parçası ticareti yapan hurdacı firmasıyız. Plastik hurdası; azot (N), hidrojen (H), oksijen (O), (C) karbon ve bazı diğer organik veya inorganik elementler içeren monomer ile polimer malzemenin adıdır.

Kalkandere 2.El İnşaat Malzemeleri Alan Yerler

Yıkılan lokanta benzeri binalardan ayırılan kullanılabilir durumda 2.el demir kapı, pimapenler, mutfak dolabı alıyoruz. Birde malesef iflas eden iş yerlerinden satın aldığımız defolu fayans ve kalebodurlar, laminantlar, çatı tavanları, kiremitler satışı gerçekleştiriyoruz.

İnşaat şantiyelerinde yük asansörleri, boya makinesi, alçı karıştırma mikseri, harç mikseri 2.el demir inşaat iskelesi, hurda 2.el plywood satılıktır.

Kalkandere’de Çelik Konstrüksiyon Sökümü

Çelik çatı sökümü için ekip oluşturduk. Söküm sonrası kalan çelik malzemeler geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Kapalı mekânlar için en önemli alan kuşkusuz çatılardır. Çelik çatı yalıtımları daha uzun ömürlüdür.

Kalkanderede çelik konstrüksiyon fabrika söküm işlerinizde tecrübeli saha ekibimizle güvenli hizmetler veriyoruz. Kolaylık bakımından en uzun ömürlü çelik çatılardır. Metal çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, hareketli cam çatı, polikarbon çatı, tonoz çatı çeşitleri bulunmaktadır. Bütün bu çelik çatı projelerinin sökümü ötekinden farklıdır. Çelik bina prefabrike spor salonları sökülürken binanın inşa projeleri incelenmelidir. Bu sayede ikinci el çelik çatı makası ve ikinci el çelik malzeme şeklinde satılacak olanlar alıcılar sunulabilir.

Kalkanderede Raf Hurda Alanlar

Çelik raf hurdası alıyoruz. Kalkandere hurda raf fiyatları hakkında detaylı almak maksadiyla hatlarımızı tuşlayabilirsiniz. 2.el raf ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.. Konu hakkında daha geniş bilgi edinmek maksadıyla hurda raf alan hurdacı firma başlıklı sayfamızı incelemeniz yeterlidir. Genelde ticari hayatını sonlandırmış dükkanlardan satın aldığımız mağaza rafı hurdaları, ürün teşhir reyonları, market rafları, çelik raf hurdası, demir raflar içinden seçtiğimiz kullanılabilir olan 2. el hurda raf satan firmalar arasındayız.

Kalkandere’de Çinko Hurda Alanlar

Çinko elementi amonyak, amin, halojen, siyanür iyonlarıyla birleşerek bileşikler meydana getirir. Kalkandere de hurda çinko levha, çinko çatı sökümü için peşin ödeme yapıyoruz. Çinko madeni, yerkabuğunda en fazla miktarda çıkarılabilen metal elementler içerisinde 23. sırada yer almaktadır.

Açık gri mavimsi renktedir. Antik dönemlerden beri bilinen bir cevherdir. Ancak üretim şekli ve kullanımı tam manasıyla öğrenilemediğinden öteki metaller ile karıştırılan bir elementtir.

Kalkandere’de Minare Kurşun Hurda Alan Yerler

Kurşun bilinen en eski metaldir. Kurşun madeni kablo yalıtımında, pigmentlerde, radyasyondan korunmak amacıyla üretilen yalıtımlarda, akü imali, benzin katkısında, alaşımlarda, mühimmatlarda sıkça kullanılmaktadır. Doğada doğal olarak bulunmaktadır. Kurşun cevherleri patlatma, kırma, kazma ve öğütme ve benzeri aşamalardan geçmektedir. Daha sonra ekstraktif metalurjik ile kullanılabilir şekle getirilmektedir. Kalkandere hurdacı Hurdemsan Metal olarak kurşun boru hurda, kurşun levha, Cami minare kurşunu, kurşun oluk söküp alıyoruz. Ayrıca Kalkanderede hurda çinko levha almaya devam ediyoruz. Çinko hurdası satmak için hemen aramaktan çekinmeyin.

Hurdacılar Sitesi Kalkandere

Rize Kalkandere hurdacılar sitesi içinden hurda alım hizmetlerini dilediğiniz yere getiriyoruz. Lakin hurda araç veya elektrikli bisiklet hurdası almıyoruz. Dolayısıyla hurda oto parçası için aramayınız. bundan eminiz ki Kalkandere oto sanayisi içinde hurda otomobil parçası işleri ile meşgul olan firmalar bulabilirsiniz. Lütfen 2.el araba parçası ihtiyaçlarınızda onları arayın.

Kalkandere organize sanayi hurdacı firmaları arasındayız. Hurdacılıkda ayrım yapmadan alım satım yapıyoruz. Nema 17, Nema 23, Nema 46, Nema 34 hurda step motor alıyoruz. Hurda imalat artığı, hurda motor, hurda karbür, hurda nikel, hurda titanyum alım satımı yapıyoruz.

Kalkandere’de Hurda Kağıt Alımı

Kağıt hurdası konusunda daha detaylı bilgi bulunduran kesinlikle ziyaret edin. Kalkandere’de hurda kağıt, karton alımı yapmaktayız. Yüksek fiyata beyaz kağıt, karton hurdası, koli hurdası, hurda renkli kağıt alıyoruz.

Kalkandere hurdacı olarak hurda kuşe kağıt, kullanılmış gazete, bristol kağıt hurdası alımı yapıyoruz. İyi fiyata defter hurdaları, kağıt havlu peçete, hurda A4 fotokopi kağıdı, okul kitabı alıp satarken göstermiş olduğumuz ekstra hassasiyet ile hurda satmak isteyenlere piyasa değerinden yüksek kâr etme olanağı yöneltiyoruz.
Kalkandere hurda kağıt fiyatları bulunan sayfamızı incelemek için arayın.

Kalkandere Hurda Fiyatları

Tecrübeli Kalkandere hurda fabrikası olarak alımlarımızı güncel Kalkandere hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz. Güncel hurda fiyatları ile hurda satışı yapmak için hemen arayın. Hurdacı sitemizdeki Kalkandere hurda fiyatları en az haftada bir defa güncellenmektedir. Sayfamızda çok daha önceden yazılan anlık akü hurdası fiyatları yazıyı inceleyebilirsiniz.

Kalkandere İkinci el Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Alım Satımı

Çay ocağı için elektrikli dobaj, bardak mısır makinesi, su sebili, espresso makineleri, tabldot, kıyma çekme makineleri dişlisi, ayran makinesi alıyoruz. Depolarımızdaki döner ocağı, teşhir reyonları, hamur kazanı, restorant tipi ocak, endüstriyel aspiratör, evye, dinlendirme küveti, bakır davlumbaz, yemek dilendiricileri vb lokanta tipi otel ve mutfak alet edavatlarını görebilmeniz için almak isteyenleri depomuza davet ediyoruz. Sanayi tipi 2.el lokanta mutfağı malzemeleri alıyoruz. İyi kullanılan endüstriyel bulaşık makinaları, buz makinesi, endüstriyel çamaşır makinaları, tezgah, pizza dolapları, tezgah üstü 2 kapaklı dolaplar alıyoruz. Temiz krom paslanmaz tencere, kazan, tava, tepsi, cam bardak kurulama makineleri, tezgah üstü dolap, servis bıçağı, tabak, bardak, tabak ısıtma makinesi satan yerler bizimle irtibat kurabilir.

Kalkandere’de Akü Hurdası Alanlar

Hurda sulu akü, küçük akü hurdaları, kuru akü hurdaları almaktayız. Çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme işlerinde elektriğe ihtiyaç duyulan aletlerde akümülatörlerden faydalanılır. Akü, yalnızca ateşleme işlemlerinde kullanılmazlar. Bununla birlikte voltaj ve amperaj dengelemek, alıcılara elektrik akımı göndermek yüksek devirlerde alternatörlerin üreteceği voltaj fazlalığını düzenlemek için akünün kulanım amacını yansıtmaktadır.
Kalkandere hurda akü fiyatları bulunan listemiz için arayınız. Aküler; arabalar benzeri enerjiye ihtiyaç duyulan taşıtlar ile çeşitli elektronik aletlerde enerji deposu olarak kullanılıyor. Elektriğin kimyasal olarak depolanmasını sağlayan ihtiyaç duyulduğunda elektrik enerjisi biçimde veren depolardır.

Hurda Elektronik Alan Yerler

Termik röleler, tuşlu telefon işlemcileri, elektrik trafosu parçaları, GSM baz kartları, adaptör, kontaktör, elektrik panoları, röle alıyoruz. Sıfır ve az kullanılmış elektrikli ev eşyası alımında bedelini teslim alırken ödemekteyiz. Hurda Masa üstü Bilgisayar parçaları ram, lcd monitör, anakarat, SATA hard disk, modem, ekran kartı, server, dotmatrik yazıcı, elektronik kart, DDR rulo artıkları, belge tarayıcı, porselen işlemci, fotokopi makineleri, power, ses kartı almaktayız. Mini buzdolabı, mutfak terazisi, çay ve kahve makinesi, fırın, kombi, saç kurutma makineleri, vantilatör, ütü masası, ocak, klima, bulaşık makineleri, ütü, çamaşır makineleri almaktayız.

Kalkandere Hurdacı
Başa dön
Aramak İçin Tıklayın Whatsapp İle Yazın