Kızılcahamam Hurdacı

Kızılcahamam hurdacı ve geri dönüşümcüsü olarak her tür hurda kablo almaktayız. Hurdanızın tutarını hesaplatmak için vakitinizi boşa geçirmeden cep telefonumuzu tuşlayarak maksimum beş dakikada size özel fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Kızılcahamam merkez hurdacı firma olarak avantajlı fiyat listesi ile adresinize geliriz.

Hurdemsan Metal sektördeki deneyimleri ile hurda alım ve geri dönüşüm hizmetlerinin kurumsallığa kavuşmasını sağlıyoruz. Kızılcahamam güncel hurda fiyat listesi ile hurda malzeme alımı hizmeti veriyoruz.

Ankara Kızılcahamam çevresinde hurda ve geri dönüşüm firmasıyız. Hurdemsan Metal hurdası olanlara cumartesi ve pazar günleride hizmet sunmaktadır. Hurda malzeme alımında titizlikle kurumsallıkla hareket etmekteyiz. Hurdalarınızı depolandığı konumdan alıyoruz.

Kızılcahamam’ın çevresinde 2.el ev eşyası ve hurda kıymetinin üstünde alıyoruz. Kızılcahamam da hurda alım satımı yapanlardan biri olmanın haklı onurunu bizi tercih edenler ile paylaşıyoruz.

Alacağımız hurdalarınızın hesaplanılan tutarını nakit bir biçimde ödüyoruz. Yüksek tonajlı hurda eşya satımında yüksek fiyat garantisi vermekteyiz. Kızılcahamam hurdacı olarak Kızılcahamam’da hurdacılık yapıyoruz. Kızılcahamam hurda alım ve geri dönüşüm tesisleri içinde hizmetlerimizle lideriz.

Kızılcahamam da Hurda Alım Satımı

Kızılcahamamda dilediğiniz yerden hurda akü alıyoruz. Kızılcahamam çevresinde hurda malzeme alımı yaptığımızı söylemiştik.

Yüksek tonajlı kablo hurda ve bakır, hurda alüminyum, sarı, çinko, toplama demir, kurşun alımlarında yukarısında fiyat listeleri veriyoruz. Kızılcahamamda hurda alan yerler içinde profesyonel hizmetler ve uzman kadromuz ile liderlik yapıyoruz. Kızılcahamam da çinko hurda, torna artığı hurdası, kalay hurdası, çelik, zamak antimon hurda almaya devam ediyoruz. Şimdi de size Kızılcahamamda hurda alan geri dönüşüm firmalarıyla Hurdemsan Metal arasındaki deneyimlerimizi açıklamış olacağız. Hurdasını satmak isteyenlerin memnuniyetine öncelik vererek sürümden kazanarak hizmet vermeyi düşünüyoruz. Dolayısıyla her türde profesyonel hizmeti ayağınıza getirmekteyiz.

Kızılcahamam’daki Hurdacı Firmalar

Kızılcahamam’da hurdacı olarak Kızılcahamam’ın her yerinde hurda alım satımı yapıyoruz. Her tonajdaki hurda eşya için en yakınınızdaki araçlarımızı gönderiyoruz. Çözüm üreterek daha fazla kazanmaya önem vererek hizmet kalitemizi arttırmaktayız. 24 senelik deneyimle sektöre bir sürü yenilik getiriyoruz. En yakın Kızılcahamam hurdacı firmamızı arayıp irtibata geçebilirsiniz. Ankara’nın her tarafında yaptığımız gibi Kızılcahamam ilçesinde de hurdacılık ve geri dönüşüm servislerimizi devam ettirmekteyiz. Profesyonel Ankara hurdacı ihtiyacınızda kesintisiz hizmet vermekteyiz.

Kızılcahamam hurdacısı mı arıyordunuz? Kızılcahamam’ın en iyi hurdacısı Hurdemsan Metal ile hurda satmayı kolaylaştırın! Sizlerde her türden hurda malzeme satışı yapmak için hatlarımızı arayabilirsiniz.

Kızılcahamam’da Hurdacı Telefon Numarası

Zaman kaybetmeden numaramızı tuşlayarak, en iyi hurda fiyat listesiyle hurdanızı satarak değerlendirebilirsiniz. Bu yüzden hurda satmak nedeni ile telefonumuzu tuşlayabilirsiniz. Görüldüğü gibi geri dönüşüm geleceğe ve doğaya önem vermektir. Şayet sizler de isterseniz elinizdeki hurdanın satışını yaparak firmamıza yardım edebilirsiniz.

Kızılcahamam hurdacı telefon numarası sayfamızın içinde tek tıkla tuşlayabileceğiniz şekilde konumlandırılmıştır. Kızılcahamam yerinden her tür hurda alımı faaliyetlerimizi yürüttüğümüz alanlar arasında yer alır. Yirmi dört yıldan bu zamana on binlerce kiloda hurda camı geri dönüşüme kazandırdık. Hizmetlerimiz ile daha fazla doğal kaynağın yok edilmesinin önüne geçildi.

Kızılcahamam’da Hurda Bakır Alımı

Yanık bakır hurda, hurda 3/8 bakır boru, kırma antigron, kızıl bakır talaş hurda, kırk ambar, bakır profil hurdası, hurda soyma bakır alım hizmeti sunuyoruz. Bakır alan Kızılcahamam hurdacı telefon numarasını tek tuşla arayarak keyifli hizmetlerimizin tadını yaşayın! Kızılcahamamda bakır hurdası alan hurdacı firmalar içinde yer alıyoruz. Kızılcahamam hurda bakır fiyatları sormak için firmamızla iletişime geçin. Bakır levha, ham madde, eşya, bakırlı petek, kap kacak satın alan işletme arayanlara profesyonel hizmet sunmaktayız. Kızılcahamam’ın kurumsal hurdacısı olarak hurda bakır alım satımında tecrübeliyiz. Bakır alan hurdacılar makalemizde detaylı bilgi bulabilirsiniz. Kızılcahamam hurda bakır ton fiyatı talep edebilirsiniz. Büyük bakır tencere, lama bakır, TTR kırma, bakır tel hurdası, eski bakır kazan alınır.

Kızılcahamam’da Sarı Pirinç Hurdası Alım Satımı

Hurdemsan Metal olarak Kızılcahamamda hurda sarı alan hurdacı firmalar içerisindeyiz. Kızılcahamam hurdacı Hurdemsan Metal olarak hurda sarı araiş, araiş sarı MS-70, MS-58 hurda sarı talaşı, MS-64 sarı araiş, çubuk ucu parça sarı hurdası MS-58 alımıyla iştigal ediyoruz.

Sitemizdeki Kızılcahamam daki hurda sarı fiyatlarını abonelerimizle paylaşıyoruz. Hurda sarı alan hurdacı başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.
Kızılcahamam hurda sarı fiyatları hakkında bilgi almak için firmamıza ulaşabilirsiniz. Kızılcahamam’da hurda MS-58 sarı külçe, hurda sarı talaşı, sarı oto radyatör hurdası, hurda fosfor bronz araiş Cusn8, su saati, hurda sarı musluk, hurda sarı kırkambar alan yerler içinde en iyi kilo fiyatını vermekteyiz.

Hurda Demir Alan Kızılcahamam Hurdacı

Adresten hurda asansör, demir pencere korkuluğu, tufal hurdası, çıkma demir kapı, hurda demir trabzan, alımı yapan firmayız. Demir, Kızılcahamam etrafında en fazla alım satımı yapılan madenler arasında oldukça yaygın olarak bulunur. Sayfamızdaki Kızılcahamam ekstra demir hurdası kilo fiyatını arzu edene güncel olarak yollanmaktadır.

Kızılcahamam da toptan inşaat hurdası, inşaat demir hurdası, inşaat demiri çubuğu hurdası, demir döküm hurda, pik hurda demir alırız. Kızılcahamam hurdacı olarak extra demir hurdası, talaş demir hurda, DKP demir, teneke hurda, toplama demir hurdası Kızılcahamam hurdacısıyız. Hurda demir alan yerler arasında şirketimizi ilk kez tercih edenlere kazandırıyoruz.
Kızılcahamam hurda demir fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz. Anlık güncel hurda demir kilo fiyatı için bize ulaşabilirsiniz. Demir hurda alımı bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Kızılcahamam da Krom Hurdası Alımı

Kızılcahamam’da hurda krom ticaretiyle uğraşan hurdacıyız. Kızılcahamam hurda paslanmaz krom fiyatları bulunan sayfamızı görmek için arayınız. Ankara Kızılcahamamda krom makine parçası hurdası, hurda krom 201 talaşı, 430 krom paslanmaz hurda talaşı, 201 krom paslanmaz hurdası, paslanmaz krom 430 hurda, 202 kalite krom hurdası, 202 krom paslanmaz hurda talaşı alımı yapıyoruz.

Hurda krom alanlar paylaşımımızı okursanız mükemmel olur. Konumdan 304 krom paslanmaz hurda talaşı, 310 krom hurda talaşı, paslanmaz krom 304 hurdası, hurda krom paslanmaz 316, hurda paslanmaz krom 316 talaşı, krom 310 kalite hurdası alımı yapan Kızılcahamam hurda ve geri dönüşüm firması olarak hizmetlerimizi veriyoruz. Krom hurdası alan yerler içerisinde hizmet veren Kızılcahamam hurdacı firması Hurdemsan Metal hizmet vermeye devam ediyor.

Yapısı itibari ile oldukça sert olduğundan zırhlı araç kaplaması dahil bir çok yerde krom hurdası kullanılmaktadır. Krom, nikelle karıştırıldığında paslanmaz metal oluşturulur.

Kızılcahamam’da Kablo Hurda Alım Satımı

Yakın çevrede hurda çelik içli kablo, hurda çelik zırh kabloları, yer altı enerji kablosu, fare yemez kablo hurdası alım satımında piyasanın üstünde fiyatı veriyoruz. Enye kablo hurdaları, tek damar kablo, karışık kablo, hurda antigron kablo, iç tesisat kablosu ticaretiyle uğraşan hurdacı firmasıyız.

Hurda ptt kabloları, internet kabloları hurda yağlı iç ptt kablosu, hurda telefon kablosu, ptt kablo içi hurdası satmayı dileyenler bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kızılcahamam da kablo hurdası alan yerler arasındayız.

Tonajlı kablo hurdası alırken ederinden pahalı teklifler veriyoruz. Kızılcahamam’da hurda kablo alan fabrikalar içindeyiz.

Bloğumuzda bulunan kablo hurda alanlar metne bir göz atabilirsiniz. Kızılcahamam ın en büyük hurdacısı olmanın gururunu yaşıyoruz. Hurda elektrik kablosu, %40 bakırlı hurda kablo, hurda %50 bakırlı kablo, %30 bakırlı kablo alım satımı yapıyoruz.

Kızılcahamam’da Alüminyum Hurdası Alanlar

Şirketimize verdiğiniz önem ve destek nedeni ile teşekkürü hak ediyorsunuz. İnce alüminyum talaşı, alüminyum petek radyatör, alüminyum levha hurdası, alüminyum üretim artığı hurdası, alüminyum kutu alımı gerçekleştiriyoruz. Alüminyum jant hurdası, alüminyum tencere hurdası, alüminyum tel, alüminyum tas tabak hurda, alüminyum çatı sacı, alüminyum petek ticareti yapan hurdacıyız. Kızılcahamam da adresten hurda alüminyum curuf, parça alüminyum kompozit hurdası, hurda klima alüminyum radyatör, hurda profil eloksallı alüminyum alımı yapmak için irtibat kurmanızı beklemekteyiz.

Her çeşit toptan hurda alüminyum alımı yapılır.
Kızılcahamam hurda alüminyum fiyatları öğrenmek için arayın. Kızılcahamam’da alüminyum hurda alan yerler arasında fark yaratıyoruz. Müşterilerimizin yardımıyla Kızılcahamam çevresinde sürekli tecrübe elde ediyoruz.

Bu paylaşımda yayımlanan Kızılcahamam hurda alüminyum fiyat listesi günceldir. Sayfamızdaki hurda alüminyum alanlar metini okuyun. Alüminyum araiş, alüminyum kartel, hurda alüminyum kalıp, alüminyum profil, alüminyum piston için nakit ödeme veriyoruz. Kimyasal elementlerden sayılan alüminyumun simgesi AI ve atom numarası 13’dür. Gümüş renkte, sünebilen metal çeşididir.

Elektronik Hurdası Alanlar

Laptop bilgisayar Hurdası power supply, porselen işlemci, bozuk modem, DDR rulo, server, ram, ekrankartı, yeni nesil ana kart, monitör, SSD hard disk, ses kartı, dotmatrik yazıcı, fotokopi makinesi, resim tarayıcı, elektronik kart almaktayız. Röle, trafo, kontaktörler, akıllı telefon işlemcileri, termik röle, adaptör, GSM baz kartları, elektrik pano malzemeleri alıyoruz. Sıfır ve kullanılmış elektronik ev eşyası için benzersiz fiyatlar veriyoruz. Ütü masası, 7 programlı bulaşık makinesi, vantilatör, fırın, buzdolabı, tartı, klima, fön makinesi, kombi, çay makinesi, ocak, elektronik çamaşır makinesi, ütü alıyoruz.

Kızılcahamam’da Çelik Raf Hurda Alanlar

Hurda raf demiri alıyoruz. 2. el demir raf ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.. Fiyat listesini incelemek için hurda raf alan hurdacı firmalar sayfamıza göz atmak isteyebilirsiniz. Özellikle raflarını yenileyen depolardan elde ettiğimiz mağaza rafları, çelik raflar, market rafı hurdası, ürün teşhir reyonları, demir raf hurdaları arasından personelimizce seçilen kullanılabilir durumda olan ikinci el raf satışı yapıyoruz. Kızılcahamam hurda çelik raf fiyatları listesine ulaşmak maksadı ile telefonumuzu aramanız yeterli olacaktır.

İkinci el Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alım Satımı

Sanayi tipi 2.el restoran mutfağı malzemeleri alıyoruz. Kullanılabilir durumda lokanta tipi bulaşık makinası, mermer tezgah, endüstriyel çamaşır makinası, tezgah üstü dolaplar, pizza hazırlık dolabı, buz makineleri alıyoruz. 2.el tabak kurutma tezgahı, cam bardak kurutma makineleri, tezgah üstü dolaplar, bardak, tabak, servis bıçağı, krom tencere, kazan, tepsi, tava satanlar buradaki telefon numaralarını arayabilir. Bakır çay otomatı, bardak mısır arabası, su sebili, kahve makinesi, tabldot, kıyma çekme makinesi dişlisi, ayran köpürtme makinesi ihtiyacınızı karşılayabiliyoruz. Depomuzdaki hamur yoğurma kazanları, döner ocağı, teşhir reyonları, sanayi tipi kuzine, paslanmaz krom dinlendirici, dinlendirme küveti, paslanmaz krom evye, bakır davlumbaz, aspiratör ve benzeri lokanta ve restaurant tipi otel ve mutfak alet edavatlarını görmek amacı ile almak isteyenleri depolarımıza bakmaya davet etmekteyiz.

Kızılcahamam’da Fabrika Sökümü – Makine Kesimi

İlk önce sökülecek taşınmazın detaylıca gezilerek ihtiyaç duyulan araç ve gereçlerin hazırlanması gerekiyor. Yıkım işleri tamamlamak iş sağlığı ve güvenliği nedenleriyle risk taşıyan işler içerisindedir. Uzmanlarca kontrollü bir şekilde tamamlanmalıdır.

Her yapının inşa projeleri kendisine özgü olabilmektedir. Bu nedenle yıkım gereksinimleri faklı biçimdedir. Kızılcahamamda fabrika söküm işlerine talibiz.

Kızılcahamam Hurdacı Hurda Fiyatları

Güncel Kızılcahamam hurda fiyatları sormak için bizleri arayabilirsiniz. Bütün hurda alımlarını anlık güncellenen Kızılcahamam hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz. Hurda demir fiyatları 2022 hakkındaki içeriği okuyabilirsiniz. Sayfamızdaki Kızılcahamam hurda fiyatları hergün değiştirilmektedir.

Kızılcahamam da Akü Hurda Alım Satımı

Aküler; otomobil, elektrikli motosikletler, otobüsler benzeri elektrik enerjisi ihtiyacı bulunan toplu veya bireysel taşıma araçları ile bir takım elektrikli alet edavatlarda elektrik depolamak maksadı ile kullanılır. Çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme gereken aletlerde akülerden faydalanılmaktadır. Akü, sadece ateşlemeye kullanılmazlar. Bununla birlikte voltaj ve amperaj dengelemesi yapmak, alıcıya elektrik akımı iletmek gereğinden fazla devirlerde alternatörlerin üreteceği voltajı düzenlemek için aküler kullanılarak cihaz korunmuş olur.
Kızılcahamam hurda akü fiyatları için arayabilirsiniz. Elektriği kimyasal olarak depolayarak gerektiğinde elektrik biçimde vermeye yarayan depolara akü denir. Küçük akü hurdası, sulu akü hurda, hurda kuru akü almaktayız.

2.El Hurda Sac Alanlar

Müştemilat çatısı kaplamak amacı ile rahatlıkla kullanılabilir. Kızılcahamam da hurda sac almak maksadıyla fazla zaman harcamadan telefonlarımızı arayın. Demir kapı, varil, straforlu sandviç panel, çatı kaplaması üretiminde kullanıldığı bilinmektedir. Çeşitli gemi ve uçak gövdelerinde, tekerlekli vasıtaların kapaklarında sıklıkla kullanılmaktadır. Çatı kaplaması, sandviç panel, demir kapı, varil üretimlerinde sac kullanılmaktadır. Tüm saydığımız malzemelerin atılına hurda sac denilmektedir. Sac; genellikle demir metallerin kalın veya ince levha haline getirilen halidir. İki merdane arasında değişik kalınlıklarda düzleştirilir. Belirli boyut ve ebatlarda kesilir. Hurda sac geri dönüşüm firmalarınca toplanmaktadır.

2.El İnşaat Malzemeleri Alımı

Şantiyelerde boya tabancası, alçı sıva karıştırma mikseri, inşaat vinci, harç pompası 2.el demir inşaat iskelesi, hurda plywood 2.el olarak satılır. Ayrıca iflas eden esnaflardan satın almış olduğumuz minik hatası anlaşılmayan tavanlar, kiremitler, fayans kalebodur, dayanıklı laminant parkeler ikinci el biçiminde pazarlıyoruz. Yıkılmış iş yeri binalarından kenara ayrılan sıfır ayarında 2. el mutfak dolapları, demir kapı, pimapen pencereler satan firmalar içerisindeyiz.

Kızılcahamam Çelik Çatı Konstrüksiyon Sökümü

Kızılcahamamda çelik konstrüksiyon yapı söküm işlerinizde deneyimli çalışanlarımız ile hizmet vermekteyiz. Çelik yapı ve prefabrike fabrikalar sökümünde yapının inşa projesine özen gösterilmelidir. Böylece 2.el çelik konstrüksiyon çatı makasları ve 2.el çelik malzeme şeklinde satılabilecekler değerlendirilebilir. Mekanların en önemli yerlerinden biri kuşkusuz çatıdır. Çelik çatı daha uzun ömürlüdür. Hızlı kapatma açısından en ideal olanı çelik satı sistemleridir. Hareketli cam çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, metal çatı, tonoz çatı, polikarbon çatı vb çeşitleri bulunmaktadır. Bütün bu çelik çatı projelerinin yıkım söküm işleri diğerinden değişiktir. Çelik çatı makası sökümü işlerinde tecrübeliyiz. Söküm sonrası artan çelik malzemeler geri dönüştürülebilir.

Kurşun Hurda Alanlar

Kurşunlar alaşımlarda, benzin katkısı olarak, akü imalathanelerinde, pigmentler ve kimyasal maddelerde, mühimmat üretiminde, kabloların yalıtımlarında, radyasyondan korunmak sebebiyle üretilen yalıtımlarda kullanılmaktadır. Hurdemsan Metal olarak Kızılcahamam da kurşun yağmur oluğu hurdası, Çatı minare kurşunu, hurda kurşun levha, kurşun boru hurda sökümü ve alımı yapmaktayız. Ayrıca Kızılcahamam da çatı söküm çinkosu alıyoruz. Hurda çinko satacak yerler arayışındaysanız numaralarımızı hemen arayabilirsiniz. Doğadaki kurşun cevherleri kazma, kırma, patlatma ve öğütme ve benzeri aşamalarla çıkarılmaktadır. Daha sonra ekstraktif metalurji ile işlenir. Kurşun bilinen en eski metallerdendir. Doğada doğal olarak çıkarılmaktadır.

Çinko Hurda Alımı

Çinko madeni, yer yüzünde en çok miktarda yer alan elementlerdendir. Element olan çinko amin, amonyak, siyanür, halojen iyonlarıyla birleşerek kompleks bileşikler oluşturur. Kızılcahamam hurdacı olarak hurda çinko levha, hurda çinko çatı sökümü alan hurdacıyız.

Çinko, antik çağlardan beri bilinen bir cevherdir. Ama nasıl üretileceği ve kullanılacağı tam anlaşılamadığından diğer metallerle karıştırılan bir elementtir. Mavimsi açık gri renkteki çinko geçiş metallerinden sayılır.

Plastik Hurdası Alan Yerler

Plastik; (O) oksijen, Hidrojen, (N) azot, karbon (C) ve bazı organik ya da inorganik elementler içeren monomer ve polimer malzemenin ismidir. En ideal fiyatlarla mavi ve kırmızı kapak hurdası, şeffaf beyaz naylon, pet şişe, kırkambar plastik hurda, pimapen hurdası alımı yapan firmayız. Kızılcahamam’da kristal polistiren hurdası, ABS plastik, jelatin hurdası, polipropilen alıyoruz.
Kızılcahamam hurda plastik pimapen fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayınız.

Hurdacılar Sitesi Kızılcahamam

Ankara Kızılcahamam hurdacılar sitesi içerisinde 7/24 hizmet sunuyoruz. Ancak hurda araç veya bisiklet hurdası alıp preslemiyoruz. Bu sebep ile hurda veya ikinci el otomobil yedek parçası için aramamalısınız. Eminiz ki Kızılcahamam sanayi sitesinde oto yedek parça alıp satan dükkânlar mevcuttur. Lütfen ikinci el oto parçası ihtiyaçlarınızda bu tür yapanlarla irtibat kurunuz.

Kızılcahamam OSB organize sanayi bölgesi hurdacısı olarak hizmet veriyoruz. Hurda alırken ayrım yapmadan alıp satıyoruz. Nema 23, Nema 34, Nema 17, Nema 46 step motor hurdası almaktayız. Motor hurda, hurda nikel, karbür hurdası, titanyum hurdası, hurda imalat artığı alımı yapıyoruz.

Kızılcahamam’da Kağıt Hurda Alımı

Daha fazla liste fiyatlarıyla beyaz kağıtlar, koli hurdası, karışık renkli kağıt hurdası, karton hurdası alıyoruz. Kızılcahamam’da kuşe kağıt, kullanılmış gazete, bristol kağıt hurdası almak amacı ile güncel fiyat sunuyoruz. En avantajlı fiyata defter hurdaları, okul kitapları, hurda fotokopi kağıdı, peçete ve kağıt havlu hurdası alımlarında alışkanlık haline getirdiğimiz ekstra titizlikle sizlere normalden fazla kazanma imkanı takdim ediyoruz.
Kızılcahamam hurda kağıt fiyatları hakkında bilgi almak için arayın. Hurda kitap alan yerler hakkında bilgi içeren okuyabilirsiniz. Kızılcahamam da kağıt, karton hurdası alan firmalar arasında yer almaktayız.

Jeneratör Hurda Alımı

2.el jeneratör satanlar bizden fiyat teklifi bizimle irtibata geçebilirsiniz. 2.el jeneratör alım hizmeti sunmaktayız. Kızılcahamam 2.el jeneratör fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bildiğiniz gibi her tür malzemenin ömrünü tamamlayarak bozulması ve kullanılmaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Fakat eski jeneratörler bozuk olsa dahi atıl olamaz. Hayatı kolaylaştırılan elektirik enerjisinin olmadığı yerlerde elektrik jeneratörü kullanılmaktadır.

Kızılcahamam Hurdacı
Başa dön
Aramak İçin Tıklayın Whatsapp İle Yazın