Küçükçekmece Hurdacı

Küçükçekmece hurdacıları arasında her çeşit hurda malzeme alıyoruz. Toptan hurda eşya alışverişinde yüksek fiyat garantisi sunmaktayız. Küçükçekmece hurdacısı firmalar arasındayız. Küçükçekmece hurdacı firması olarak eşsiz fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

Hurda malzemenizin tutarını hesaplamamız için vaktinizi durduk yere geçirmeden firmamızla bağlantı kurarak üç dakika içerisinde fiyat teklifi vermemize yardımcı olabilirsiniz. Küçükçekmece’de hurda metal ve plastik geri dönüşüm şirketiyiz. Hurda alım satımlarında senelerin tecrübesi ile hizmet vermekteyiz.

Küçükçekmece şehir merkezi bölgesinde hurda malzemeler ve 2.el ev eşyaları almaktayız. Alacağımız hurdaların değerini yanınızda hesaplamaktayız.

Küçükçekmece hurda firmalar içerisinde lider konumdayız. Küçükçekmece de hurdacı şirketlerinin bir numarası olarak Küçükçekmece’nin tüm bölgelerinde verdiğimiz hizmetleri müşterilerimiz için açıklıyoruz. Küçükçekmece hurda borsasındaki hurda fiyat listesi ile hurda alımı yapmaktayız.

Bütün hurda malzemeleri yerinden peşin parayla almaktayız. Küçükçekmece deki hurdacı deposu Hurdemsan Metal deneyimleriyle hurdacılık faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Hurdemsan Metal sizlere gece gündüz farketmeksizin hizmet vermeye devam etmektedir.

Küçükçekmece’deki Hurdacılar

Siz kıymetli müşterilerimizde her türden demir hurdası satışı sebebiyle şirketimizi tuşlamalısınız. Küçükçekmece’de hurdacı firması olarak Küçükçekmece’nin tamamında hurdacılık faaliyetleri sürdürüyoruz. Her miktardaki hurdanın taşınması için yakınınızdaki araçlarımızı göndermeye devam ediyoruz. Yirmi dört yıllık deneyim ile hizmetimizi vermekteyiz. En yakın Küçükçekmece hurdacı telefonumuzu arayın. İstanbul’un tüm ilçelerinde yaptığımız gibi Küçükçekmece ilçesinde de bütün servislerimizi devam ettirmekteyiz. Profesyonel İstanbul hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız.

Küçükçekmece hurdacılık hizmetleri mi arıyordunuz? Küçükçekmece’nin kurumsal hurdacısı Hurdemsan Metal burada! Özenli çalışmalar yürüterek kazanmak istemekteyiz.

Küçükçekmece’de Hurda Alan Firmalar

Bugün de sizler gibi hurdasını satmak isteyenlere Küçükçekmece’de hurda alan fabrikalar ile bizim aramızdaki farkımızı anlatıyoruz. Küçükçekmece içinde yerinizden hurda zamak alım hizmetini ücretsiz vermekteyiz. Küçükçekmecede hurda alımı işlerini yapmaktayız. Hurda malzeme satmak isteyenlerin memnuniyetini ön planda tutarak sürüm sayesinde kazanarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Dolayısıyla her türde hizmeti ayağınıza getirmekteyiz.

Toptan hurda kurşun, demir, çinko, alüminyum, bakır, kablo ve hurda sarı alımı yaparken yükseltilmiş fiyat listeleri uygulamaktayız. Küçükçekmece de hurda alım satımı yapanlar arasında hızlı hizmet ve tecrübeli personelimizle öncü durumdayız. Küçükçekmece’de hurda antimon zamak, hurda çinko, kalay hurdası, çelik, CNC torna artığı alım satımı hizmeti sunmaktayız.

Küçükçekmece’de Hurdacı Numarası

Görüldüğü gibi hurdacılık ve geri dönüşüm geleceğe ve doğaya yarar sağlamaktır. Sizde isterseniz ayırdığınız hurdanın geri dönüştürülmesini sağlayıp firmamızın yürüttüğü çalışmalara yardım edebilirsiniz. Bu neden ile hurda satışı yapmak sebebi ile telefonumuzu aramalısınız.

Küçükçekmece hurdacı numarası bu sayfanın altında hızlıca çevirebileceğiniz yerdedir. Şimdi arayarak, yüksek hurda fiyatlarıyla hurda malzemelerinizi nakite döndürebilirsiniz.

1998 yılından bu günlere on binlerce kilodaki krom hurdasını geri dönüşüme kazandırmayı başardık. Hizmetlerimizle doğamıza daha çok zarar verilmemiş oldu. Küçükçekmece hurdacılık hizmetlerimizi sunduğumuz alanlar içindedir.

Küçükçekmece Hurdacı Bakır Hurdası Alımı

Bakır petek, hurda bakır tepsi, bakır ham madde hurdası, bakır eşya, bakır levha satmak için arayabilirsiniz. Küçükçekmece içinde hurda bakır alımı yapıyoruz. Soyma bakır hurda, bakır yanık hurda, hurda bakır kırkambar, kalın bakır profil hurdası, antigron kırma (Granür), bakır kızıl talaş hurdası, 1/2 bakır boru hurda alan hurdacıyız. Tel, hurda TTR kırma, bakır tencere hurdası, bakır lama hurda, hurda bakır kazan alınır.

Küçükçekmece de bakır hurdası alan yerler arasındayız. Küçükçekmece hurda bakır fiyatları sormak için arayabilirsiniz. Bakır alan hurdacı sitemizde geniş bilgi mevcuttur. Küçükçekmece hurda bakır fiyatları bulunan sayfamızı inceleyiniz. Bakır alan Küçükçekmece hurdacı numarasını zorlanmadan arayın tecrübeli hizmetin keyfini yaşamaya başlayın!

Küçükçekmece de Hurda Kablo Alımı

hurda %50 bakırlı kablo, %40 bakırlı kablo hurdası, hurda %30 bakırlı kablolar, elektrik kablo hurdası alım satımında uzmanız. Sayfamızda önceden paylaşılmış hurda kablo alanlar makaleyi okuyabilirsiniz. Küçükçekmecede hurda kablo alan fabrikalar arasındayız. Tonajlı hurda kablo alımı yaparken kablo hurdası piyasasından pahalı fiyatlar gerçekleştiriyoruz.

Telefon kablosu hurdası, hurda ptt kablosu içi, yağlı iç ptt kablosu, ptt kabloları elinde olanlar bizimle iletişime geçebilirsiniz. Küçükçekmece de kablo hurda alan firmayız. Küçükçekmece nin en iyi hurdacısı ile kârlı bir ticaret diliyoruz.

Karışık kablolar, iç tesisat kablosu hurdası, antigron kablo hurdaları, tek damar kablo hurdası, enye kablo alımı yapıyoruz. Bu bölgede yer altı kablosu, yeraltı enerji kablo hurdası, hurda fare yemez kablolar, hurda çelik içli kablolar alımında ederinin üstünde fiyat listesini öneriyoruz.

Küçükçekmece de Krom Hurda Alanlar

Küçükçekmece’de hurda krom alan hurdacıyız. Küçükçekmece hurda paslanmaz krom fiyatları öğrenmek için arayınız. Krom hurdası kilo fiyatı bölümünü incelediğinizden emin olunuz. Paslanmaz krom hurda alan fabrikalar içindeki Küçükçekmece hurdacı depsouyuz.

Hurda nikel ile işlenerek paslanmaz metal elde edilir. Yapısı itibari ile gayet sert olduğundan dolayı zırhlı araba dahil çoğu alanda krom hurdası kullanılıyor. Yerinden krom 304 kalite hurda, 304 kalite paslanmaz krom hurda talaşı, hurda krom paslanmaz 316 kalite talaşı, 310 kalite krom paslanmaz hurda talaşı, 310 krom hurda, hurda krom paslanmaz 316 kalite alıyoruz. İstanbul Küçükçekmece’de paslanmaz krom 202 hurda talaşı, 202 krom hurdası, 430 kalite krom paslanmaz hurdası talaşı, 201 paslanmaz krom hurda talaşı, 430 krom hurdası, paslanmaz krom tank, 201 kalite krom hurdası almaktayız.

Küçükçekmecede Hurda Alüminyum Alanlar

İstanbul Küçükçekmece’de alüminyum hurda alan yerler arasındayız. Adresten hurda alüminyum curuf, hurda alüminyum eloksallı profil, hurda alüminyum radyatör, hurda alüminyum alikobant içi siyah almak için aramanızı bekliyoruz. Bize verdiğiniz destek sebebi ile teşekkürü hak ediyorsunuz.

Hurda araiş, alüminyum ofset matbaa hurdası, hurda alüminyum profil, piston, alüminyum sert kartel hurdası ticareti yapıyoruz. Alüminyum tel hurda, hurda alüminyum petek, eski alüminyum tencere, alüminyum sac levha hurdası, araba jantı, hurda alüminyum tas tabak alıyoruz. Alüminyum, simgesi AI ve atom numarası 13 olan kimyasal bir element. Gümüş renkte, sünebilen bir metal cinsidir. Firmamıza destek olanların yardımıyla Küçükçekmece’de her geçen gün gelişiyoruz.

Bu sayfadaki Küçükçekmece alüminyum ton fiyatları biraz önce güncellenmiştir. Sitemizdeki alüminyum alan hurdacı metine göz atın. Her türlü toptan alüminyum hurda alımı yapılır. Küçükçekmece hurda alüminyum fiyatları bulunan listemizi incelemek için firmamızla iletişime geçin. Alüminyum talaş hurda, hurda alüminyum petek radyatör, levha, alüminyum imalat artığı hurdası, hurda alüminyum kutu satışı yapmak maksadı ile arayın.

Küçükçekmece de Sarı Hurdası Alımı

Küçükçekmece de hurda sarı imalat artığı, hurda bronz araiş Cusn8, MS-58 sarı külçe hurdası, sarı musluk hurdası, hurda sarı oto radyatörü, kırkambar sarı hurdası, sarı pirinç su saati alanlar arasındayız. Bu sayfadaki Küçükçekmecedeki hurda sarı pirinç fiyatlarını abonelerimizle paylaşmaktayız. Hurda sarı alanlar hakkındaki metni ziyaret edin. Küçükçekmece hurda sarı fiyatları sormak için bize çağrı bırakabilirsiniz.

Küçükçekmece hurdacı Hurdemsan Metal firmamızla hurda sarı alan hurdacı firmalar içerisindeyiz. Küçükçekmece hurdacı Hurdemsan Metal olarak sarı araiş, hurda sarı araiş MS-70, hurda çubuk ucu parça sarı MS-58, pirinç sarı araiş hurdası MS-64, MS-58 sarı çubuk talaşı alımı yapıyoruz.

Demir Hurdası Alan Küçükçekmece Hurdacı

Anlık hurda demir kilo fiyatı edinmek nedeniyle Küçükçekmece hurdacı firmamıza ulaşın. Hurda demir alımı sayfasının olduğu linke tıklamalısınız. Demir hurdası, yeryüzünde en çok satılan madenler içerisindedir. Buradaki Küçükçekmece ekstra demir hurdası ton fiyatları biraz önce güncellenmiştir.

Toptan döküm demir hurdası, inşaat demir hurdası, parça inşaat demiri çubuğu, hurda pik demir, yıkım hurdası alırız. Konumdan asansör hurdası, demir pencere korkuluğu, tufal hurda, demir merdiven korkuluğu, çıkma demir kapı, alımında diğerlerinden yüksek fiyat sunuyoruz.

Küçükçekmece de hurda demir alan fabrikalar arasındayız.
Küçükçekmece hurda demir fiyatları sormak için arayın. Küçükçekmece’de toplama demir hurdası, talaş demir hurda, extra demir hurda, hurda teneke, hurda dkp demir alımı yapan hurdacıyız.

Sac Hurdası Alımı

Sac; demirin levha şekline getirilen biçimidir. Haddelemeyle çeşitli inceliklerde düzleştirilerek üretilmektedir. Kullanım alanına göre belirlenen boyutlarda kesilmektedir. Hurda sac geri dönüşüm yapan yerler tarafından toplanmaktadır.

Tavuk kümesi çatısı kaplamak için kullanılabilir. Küçükçekmece sac hurdası alım satımı yaptığımız illerdendir. Çatı, sandviç panel, demir kapı, varil üretim alanlarında sac levhası kullanılmaktadır. Değişik tekerlekli arabaların kaplamasında, gemi, uçak gövdelerinde sıkça kullanılmaktadır. Demir kapı, çatı kaplaması, sandviç panel, varil üretimi sırasında kullanıldığı bilinmektedir. Bütün saydığımız eşyaların atıl durumda olanına sac hurdası denilir.

Küçükçekmece 2. el Raf Hurda Alımı

Küçükçekmece hurda raf fiyatları öğrenmek için firmamızı aramanız yeterlidir. Hurda depolama rafları alım satımı tecrübeli olduğumuz alanlardandır. İkinci el çelik raf ihtiyaçlarınız için buradayız. Fiyatları incelemek için hurda raf kilo fiyatı sayfamıza göz atmak isteyebilirsiniz. Genelde ticari hayatını sonlandırmış kuruyemişçiler tarafından satışa sunulan çelik raflar, demir raf hurdaları, reyonlar, mağaza rafı hurdaları, hurda market rafı içlerinden personelimizce seçilen yeni durumdaki 2.el hurda raf satışı yapıyoruz.

Küçükçekmecede Fabrika ve Makine Sökümü

Küçükçekmece fabrika söküm ve bozum işinde yılların deneyimine sahip kurumsal firmayız. İşe başlamadan önce sökülmesi istenen mülkün detaylıca gezilmesi gerekiyor. Her binanın projeleri diğerinden farklılık göstermektedir. Bu sebeple yıkım gereksinimi farklı olabilir. Bina yıkım işleri yapmak iş güvenliği ve ekosistemin korunması sebepleriyle risk taşıyan işler içerisinde sayılır. Uzmanlarca yapılmalıdır.

Anlık Güncel Küçükçekmece Hurda Fiyatları

Profesyonel Küçükçekmece hurdacısı firma olarak bütün hurda alımlarını yeni Küçükçekmece hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz. Anlık hurda fiyatları hakkında bilgi almak için hemen arayın. Hurdacı sitemizdeki Küçükçekmece hurda fiyatları anlık olarak güncel olarak değiştirilmektedir. Hurda alüminyum fiyatları 2022 içeriğiyle yazılmış metne göz gezdirebilirsiniz.

Küçükçekmece de Plastik Hurda Alan Yerler

Yollayacağınız konumdan pimapen imalat artığı, hurda kırmızı ve mavi kapak, beyaz naylon hurdası, şeffaf pet şişe hurdası, hurda kırkambar plastik için rakip firmalardan yüksek fiyat sunuyoruz.

Küçükçekmece nin tamamında kristal polistiren hurdası, polipropilen moblen, ABS plastik hurda, hurda jelatin alıyoruz. Küçükçekmece hurda plastik pimapen fiyatları hakkında bilgi edinmek için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Plastik hurda, karbon, (H) hidrojen, oksijen (O), (N) azot ve bazı diğer organik veya inorganik elementlerle oluşturulan monomerle polimer malzemelere denir.

2.El İnşaat Malzemesi Satan Firmalar

Yıkılmış ardiye vb binalardan sökülmüş hala kullanılabilir durumda 2. el çelik kapı, mutfak dolapları, pimapenler alan yerler içindeyiz. Müteahhitlerce bir projede kullanılan boya makinesi, inşaat vinçleri, alçı sıva karıştırma mikseri, harç mikseri az kullanılmış portatif, hurda 2.el plywood alıp satıyoruz. Bununla birlikte iflas eden şirketlerden aldığımız defolu laminant parke, fayans kalebodur, tavanlar, kiremitler satışı gerçekleştiriyoruz.

Küçükçekmece’de Hurda Karton Alanlar

Küçükçekmece’de yeni gazete hurdası, hurda bristol kağıt, kuşe kağıt alabilmek amacı ile güncel fiyat sunuyoruz. Yerinden hurda okul kitapları, defter, kağıt peçete, hurda fotokopi kağıdı alımı yaparken göstermiş olduğumuz fazladan özen ile hurda satmak isteyenlere daha yüksek miktarda kazanma şansı takdim ediyoruz. Küçükçekmece hurda kağıt fiyatları hakkında bilgi edinmek için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Hurda karton alan yerler hakkındaki okuyabilirsiniz. Küçükçekmecede karton, kağıt hurdası almaktayız. Yüksek fiyatlarla karışık renkli kağıt hurdası, hurda koli, kartonlar, beyaz kağıtlar alımı yapan firmalar içindeyiz.

Küçükçekmece Çelik Konstrüksiyon Sökümü

Kolaylık açısından en sağlam çelik satı sistemleridir. Kenet çatı, panel çatı, tonoz çatı, metal çatı, skylight, polikarbon çatı, hareketli çatı gibi çeşitleri vardır. Her çelik çatıların yıkım söküm işleri diğerinden değişiktir. Çelik çatı makası sökümü konusunda tecrübeye sahibiz. Söküm sonrası kalan çelik parçalar geri dönüştürülebilir. Küçükçekmece’de çelik konstrüksiyon yapı söküm işlerinde deneyimli personellerimizle güvenli hizmet veriyoruz.
Çelik konstrüksiyon bina prefabrike fabrikalar sökümünde yapının inşa projeleri dikkatlice incelenmelidir. Böylece ikinci el çatı makası ve 2.el çelik malzeme olarak satılacak olanlar değer kazanır. Kapalı alanların en önemli tarafı hiç şüphesiz çatısıdır. Çelik çatı çalışmaları daha uzun ömürlüdür.

Hurda Elektronik Malzeme Alanlar

Kontaktörler, elektrik pano malzemeleri, adroid telefon işlemcileri, şarj cihazı, röleler, trafo, GSM baz kartları, termik röleler satın alıyoruz. Elektronik çamaşır makinesi, ütü, mutfak terazisi, ocak, 6 programlı bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı, ütü masası, türk kahvesi ve çay makinesi, kombi, klima, fön makinesi, vantilatör alıyoruz. Masaüstü bilgisayar Hurdası dotmatrik yazıcı, ram, taşınabilir hard disk, lcd monitör, fotoğraf tarayıcı, DDR Rulo, power, yeni nesil ana kart, elektronik kart, ses kartı, fotokopi makineleri, ADSL modem, ekran kartı, sunucu, porselen işlemci alıyoruz. Sıfır ve ikinci el elektronik ev aletleri alım satımında nakit para ödeme yapıyoruz.

Küçükçekmecede Çinko Hurdası Alan Hurdacı

Antik dönemlerden bu yana bilinmektedir. Ancak ne yazık ki nasıl üretileceği ve kullanılacağı tam manasıyla öğrenilemediğinden diğer metallerle karıştırılan bir elementtir. Elementler içinde yer alan çinko amonyak, amin, siyanür, halojen iyonlarıyla birleşerek kompleks bileşikler meydana getirir. Çinko madeni, yer yüzünde en fazla yer alan metal elementler arasındadır.

Geçiş metalleri içinde bulunan çinko mavimsi açık gri renktedir. Küçükçekmecede hurda çinko levha, çinko çatı hurdası Küçükçekmece hurdacısıyız.

Akü Hurda Alan Yerler

Aküler, yalnızca motor çalıştırmada kullanılmazlar. Bunun yanında voltajı dengelemek, alıcılara elektrik akımı göndermek gereğinden fazla devirlerde alternatörlerin ürettiği voltajı gidermek için akünün görevlerindendir.
Küçükçekmece hurda akü fiyatları sormak için firmamıza ulaşabilirsiniz. Sulu akü hurdaları, kuru akü hurdaları, küçük akü hurdaları alıyoruz. Çalıştırma, ateşleme ve aydınlatma amaçlı kullanılır. Elektrik enerjilerini kimyasal enerji biçiminde depolayarak lazım olduğunda elektrik şeklinde vermeye yarayan depolardır. Akü; motosikletler, arabalar benzeri enerjiye ihtiyaç duyulan taşıtlar ile bir takım elektrikli araç gereçlerde kullanılmaktadır.

Küçükçekmece Hurdacılar Sitesi

Küçükçekmece OSB Organize Sanayi hurdacı firmasıyız. Hurdacılık yaparken ayrım yapmıyoruz. Nema 46, Nema 23, Nema 17, Nema 34 hurda step motor satımı yapıyoruz.

İstanbul Küçükçekmece hurdacılar sitesi içinde hizmet sunmaktayız. Kesinlikle hurda araç veya araba hurdası alımı yapmıyoruz. Dolayısı ile hurda veya ikinci el araba yedek parçası sormak için aramayınız. Bundan eminiz Küçükçekmece sanayisinde çıkma oto parçası ticaretiyle uğraşan dükkanlar bulabileceksiniz. Rica ediyoruz bu işlerde alım satımı yapan firmaları arayınız.

Hurda imalat artığı, motor hurda, karbür hurdası, hurda şablon nikel, titanyum hurdası alıyoruz.

Küçükçekmece de Kurşun Hurdası Alımı

Hurdemsan Metal olarak Küçükçekmecede Minare ve Cami kurşunu, kurşun yağmur oluğu hurdası, hurda kurşun levha, kurşun boru alıyoruz. Ayrıca Küçükçekmece’de hurda çinko alımlarına özel fiyat listesi sunuyoruz. Çinko hurdası satmak istiyorsanız merkezimizi hemen arayın. Kurşunlar radyasyondan korunmak sebebiyle üretilen yalıtım malzemelerinde, çeşitli alaşımlar üretilirken, mühimmatlarda, akü imalathanelerinde, kimyasal maddelerde, kablo yalıtımı üretiminde, benzin katkısı olarak yakıt üretiminde kullanılmaktadır. Yer yüzünde nabit olarak çıkarılabilen metaller içindedir. Doğadaki cevherler patlatma, kazma, kırma ve öğütme vb aşamalardan sonra edilir. Daha sonra ekstraktif metalurji yöntemleri ile kullanılabilir hale getirilmektedir. Kurşun yaygın kullanılan en eski metallerden biridir.

Küçükçekmece’de Hurda Cam Alım Satımı

Son zamanlarda rengarenk meşrubat şişesi, konserve şişesi, gazoz şişesi, cam su şişesi, süt şişesi, soda şişesi, kola şişesi, cam kavanoz, içecek şişesi, cam şişe, kırık araba camı hurdası ve benzeri cam hurdası oldukça fazla alınıyor. Cam yarısaydam ya da saydam genelde sert bir yapıya sahip sıvı geçirmeyen organik olmayan sert maddelerdir. Küçükçekmecede hurda cam alan firmalar içinde faaliyet gösteriyoruz.

2 el Endüstriyel Lokanta Ekipmanları Alım Satımı

Espresso makinesi, doğalgazlı çay kazanı, popcorn makineleri, su sebili, kıyma çekme makinesi dişlisi, tabldot, köpüklü ayran makineleri alımı yapmaktayız. Ardiyemizdeki teşhir dolapları, döner ocakları, hamur yoğurma kazanı, restoran tipi ocaklar, hücreli aspiratör, bakır davlumbaz, krom paslanmaz evye, dilendirici küveti, krom yemek dilendiricileri vb. endüstriyel mutfak alet edavatını görmek için alıcıları depolarımızı gezmeye davet ediyoruz. Sanayi tipi restaurant mutfağı aletleri alıyoruz. Titizlikle kullanılan endüstriyel bulaşık makinaları, buz makinesi, pansiyon tipi çamaşır makinası, tezgah üstü 3 kapaklı dolap, pizza dolabı, tezgah alıp satmaktayız. 2. El tabak tezgahı, bardak kurulama makineleri, tezgah üstü dolaplar, bardak, çanak, çorba kasesi, krom tepsi, tava, tencere, kazan satan yerler bizimle iletişime geçebilir.

Hurda Jeneratör Alanlar

Hurda jeneratör satanlar bizlerden teklif bize ulaşın. Elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan alanlarda jeneratörden yararlanılmaktadır.

Küçükçekmece çevresinde hurda jeneratör alım satımı yapıyoruz.
Küçükçekmece 2.el jeneratör fiyatları bulunan sayfamızı görmek için arayabilirsiniz. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak her şeyin ömrünü tamamlayıp bozulması ve kullanılmaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Fakat ikinci el jeneratörler çalışmasa da alıcı bulur.

Küçükçekmece Hurdacı
Başa dön
Aramak İçin Tıklayın Whatsapp İle Yazın