Sarıyahşi Hurdacı

Sarıyahşi deki hurda alım ve geri dönüşüm firmaları arasında hurda almaya devam ediyoruz. Hurda eşya alım satımlarında senelerin kazandırdığı deneyimle profesyonellik ile hareket etmekteyiz. Sarıyahşi’nin hurdacısı Hurdemsan Metal tecrübesiyle hurdacılık hizmetlerinin gelişmesine kurumsallıkla katkıda bulunuyoruz.

Miktarı yüksek hurda alışverişlerinde piyasadan yüksek fiyat garantisi vermekteyiz. Sarıyahşi hurdacısı firma olarak hizmet veriyoruz. Sarıyahşi deki geri dönüşümcüler içerisinde eşi benzeri bulunmayan özel hizmetler ile liderlik yapıyoruz. Hurda alımlarında bedelini tarttıktan sonra hesaplıyoruz. Elinizdeki her çeşit hurdayı dilediğiniz yerden bizzat alıyoruz.

Hurdemsan Metal size durmadan hizmet veriyor. Sarıyahşi merkezinde hurda ve geri dönüşüm şirketiyiz. Tüm hurdalarınız için çok geçmeden firmamızla iletişim kurarak iki dakika zaman kaybetmeden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Sarıyahşi’den hurda ve az kullanılmış eşyalar alımında eşyanın ederini peşin ödüyoruz. Sarıyahşi merkez hurdacısı olarak avantajlı hurdacılık hizmetleri sunmaktayız.

Sarıyahşi de uygulanan hurda fiyatları ile hurda alımı yapmaya devam etmekteyiz. Sarıyahşi’de hurda alımı yapanların lideri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sarıyahşi de Hurdacı Telefonu

Gördüğünüz gibi hurdacılık ve geri dönüşüm doğaya katkı sağlamaktadır. Sizlerde isterseniz hurda satarak Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Dolayısıyla hurda malzeme satışı yapmak sebebi ile hizmet numaramızı arayabilirsiniz.

Sarıyahşi hurdacı numarası iletişim sayfasının altında sadece dokunarak tuşlayabileceğiniz konumda yer alıyor. Şimdi arayarak, en iyi hurda fiyat listesiyle hurdalarınızı satarak para elde edebilirsiniz.

1998 senesinden şimdiye değin binlerce kilodaki hurdayı geri dönüşüme kazandırmayı başardık. Bizim çalışmalarımızla çok daha fazla doğal kaynağın yok edilmesi engellenmiş oldu. Sarıyahşi her tür hurda alımı faaliyetlerimizi yürüttüğümüz ilçeler içerisindedir.

Sarıyahşi Hurdacısı

Sarıyahşide geri dönüşüm firması olarak Sarıyahşi’nin tamamında hurdacılık faaliyetleri sürdürüyoruz. Her miktardaki hurda malzemenin taşınması için yakınınızdaki araçlarımızı göndermekteyiz. Kaliteli hizmet vererek kazanmayı istiyoruz.

24 senelik deneyim ile Sarıyahşi piyasasına ferah bir soluk getirmeye özen göstermekteyiz. En yakın Sarıyahşi hurdacı firmamızı arayıp irtibata geçebilirsiniz. Aksaray’ın tümünde yaptığımız gibi Sarıyahşi etrafında da hurda alım servislerimizi titizlikle yerine getiriyoruz. Deneyimli Aksaray hurdacı ihtiyaçlarınızda titiz hizmet sunuyoruz. Siz değerli müşterilerimizde her nevi karton hurdası satışı amacı ile bizi aramalısınız. En yakın Sarıyahşi hurdacı telefonu mu arıyordunuz? Sarıyahşi geri dönüşüm ve hurdacılık firması Hurdemsan Metal kurumsal yerinize getiriyor!

Sarıyahşi Hurda Alımı

Sarıyahşi etrafında hurda alımı işlerini yapmaktayız. Sarıyahşi de zamak antimon hurda, çinko hurda, kalay, çelik hurda, hurda torna artığı alıyoruz. Sarıyahşi de yerinizden hurda alım hizmetleri vermekteyiz.

Bugün kü makalemizde sizler gibi kıymetli müşterilere Sarıyahşi’de hurda alanlarla Hurdemsan Metal arasındaki farkımızı ortaya sermiş olacağız. Hurdası olanların memnun kalmasına öncelik vererek sürümden kazanç elde etmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla her türde profesyonelliği kapınıza kadar getirmekteyiz. Toptan kablo hurdası, bakır hurda, hurda alüminyum, çinko hurdası, inşaat demiri, kurşun ve sarı alırken yükseltilmiş fiyat listeleri uyguluyoruz. Sarıyahşi’de hurda alanlar içinde kaliteli hizmet ve tecrübeli kadromuz ile liderlik etmekteyiz.

Demir Hurdası Alımı

Sarıyahşi’de demir talaş hurda, hurda extra demir, dkp demir hurdası, teneke hurda, toplama demir hurda alım satımlarında rakiplerimizden yüksek fiyat sunuyoruz. Bildireceğiniz konumdan demir yangın merdiveni hurdası, asansör hurdası, çıkma demir kapı, pencere demiri hurdası, tufal hurda, alıyoruz. Güncel demir hurda ton fiyatı için hurdacı firmamıza ulaşın. Anlık hurda demir fiyat listesi linkine tıklayabilirsiniz.

Hurdemsan Metal, Sarıyahşi’de hurda demir alanlar içerisinde bulunuyoruz. Toptan inşaat hurdası, hurda inşaat demiri, hurda pik demir, inşaat demiri çubuğu (parça), hurda döküm demir alıyoruz. Hurda demir, Sarıyahşide en çok alım satımı yapılan madenler içindedir. Sayfamızdaki Sarıyahşi demir hurda kg fiyatını grubumuzda bedelsiz paylaşıyoruz.

Bakır Hurdası Alan Sarıyahşi Hurdacı

Hurda bakır alan Sarıyahşi hurdacı firmamızı zorlanmadan arayın deneyimli hizmetimizin keyfini sürmeye başlayın! Aksaray Sarıyahşi’de bakır hurdası alan hurdacılar içinde yeralıyoruz.
Sarıyahşi hurda bakır fiyatları sormak için arayın. Bakır alan hurdacı bölümünde daha geniş bilgi bulabileceksiniz. Sitemizdeki hurda bakır fiyatları Sarıyahşi için geçerli olmayabilir.

Bakır (kızıl) talaş hurda, hurda bakır kırkambar, antigron kırma granür, bakır yanık hurda, bakır boru hurda, ince profil hurda, soyma bakır hurda alım satımı yapıyoruz. Sarıyahşi merkezinde bakır hurdası geri dönüşümünde deneyimliyiz. TTR kırma bakır, bakır tel hurda, büyük bakır tencere, büyük bakır kazan, bakır lama hurdası alımı yapılır. Bakır tepsi, hurda bakır levha, hammadde, bakır süs eşyası, bakırlı petek hurdası alımları yapmaktayız.

Sarıyahşi Krom Hurdası Alım Satımı

Sarıyahşide hurda krom alan firmayız. Sarıyahşi hurda krom fiyatları sormak için arayabilirsiniz. Oldukça sert bir maden yapısıyla zırhlı araçların kaplamaları dahil bir çok alanda krom hurdası kullanıldığı biliniyor. Nikel ile karıştırılarak krom paslanmaz oluşturulur.

Paslanmaz krom hurda alan Sarıyahşi hurdacı firmasıyız. Aksaray Sarıyahşi’de krom makine hurdası, paslanmaz krom 430 kalite hurdası, krom paslanmaz 202 kalite hurda talaşı, 201 kalite paslanmaz krom hurdası, krom 201 hurda talaşı, 202 paslanmaz krom hurda, krom paslanmaz 430 hurdası almaktayız.

Krom hurdası alan yerler sayfamızı okumak iyi gelir. Size en yakın konumdan hurda krom 316, krom paslanmaz 310 kalite hurda, krom paslanmaz 316 kalite hurdası talaşı, 304 paslanmaz krom hurda, paslanmaz krom 310 hurda talaşı, paslanmaz krom 304 hurda talaşı için nakit ödeme yapıyoruz.

Sarıyahşi’de Sarı Hurda Alımı

Burada yer almakta olan Sarıyahşi deki hurda sarı pirinç ton fiyatlarını isteyenlere bedelsiz ulaştırmaktayız. Sitemizdeki pirinç sarı hurdası alanlar makaleye bir göz atabilirsiniz. Sarıyahşi hurda sarı fiyatları için arayabilirsiniz.

Sarıyahşi hurdacı firma Hurdemsan Metal adına hurda sarı alım satım hizmeti veren hurdacıyız. Sarıyahşi’nin tamamında sarı araba radyatörü, hurda su saati, hurda sarı musluk vana, hurda sarı külçe, kırkambar sarı, sarı pirinç talaşı, hurda bronz fosfor araiş alan firmayız. Sarıyahşi hurdacı Hurdemsan Metal olarak MS-58 sarı çubuk talaşı, hurda sarı pirinç araiş, çubuk ucu parça sarı MS-58, MS-64 pirinç sarı araiş hurda, MS-70 sarı pirinç araiş alıyoruz.

Sarıyahşide Hurda Kablo Alım Satımı

Sarıyahşi’de hurda kablo alımı yapıyoruz. Tonajlı hurda kablo alımında piyasasından oldukça yüksek fiyat veriyoruz. Çevremizde hurda yer altı enerji kablosu, fare yemez kablo hurdaları, hurda çelik içli kablo, hurda çelik zırh kabloları için en güzel fiyatı biz veriyoruz.

Sarıyahşi nin en büyük hurdacısı ile daha kârlı bir hurda satımı yaşamanızı diliyoruz. Antigron kablo hurdası, iç tesisat kablosu, tek damar kablo, karışık kablo hurdası, enya kablo hurdaları Sarıyahşi hurdacısıyız. hurda %30 bakırlı kablolar, %40 bakırlı hurda kablo, elektrik kablo hurdaları, %50 bakırlı kablo alım satımında öncülük ediyoruz.

Sarıyahşinin tamamında hurda kablo alımı yapıyoruz. Daha güncel sitemizdeki kablo alan hurdacılar metni okuyabilirsiniz. Ptt kablo hurdaları, ptt kablo içi (deşe), yağlı iç ptt kablosu, telefon kabloları satanlar iletişim kurabilirsiniz.

Sarıyahşi Alüminyum Hurda Alan Hurdacı Firma

İnce alüminyum talaşı, hurda alüminyum radyatör peteği, alüminyum üretim artığı hurdası, hurda alüminyum kutu, alüminyum levha alımı yapmaktayız. Bizlere destek olanların desteğiyle her gün gelişiyoruz. Kimyasal elementlerden biri sayılan alüminyumun simgesi AI ve atom numarası 13’dür. Rengi gümüş olan, sünek bir metal cinsidir.

Konumdan hurda klima alüminyum radyatör, alüminyum curuf, alüminyum kompozit hurdası, hurda profil eloksallı alüminyum alabilmek için telefonlarınızı istiyoruz. Alüminyum sac levha, çıkma alüminyum jant, alüminyum tel hurdası, alüminyum petek hurdası, alüminyum tas tabak hurdası, alüminyum tencere tava için nakit ödeme veriyoruz.

Hurdacı firmamıza verdiğiniz önem nedeni ile müşterilerimize şükran duyuyoruz. Bu sayfadaki Sarıyahşi alüminyum hurdası fiyat listesini isteyenlere güncel olarak yolluyoruz. Daha güncel bilgi almak için sitemizde çok daha önce yazılmış hurda alüminyum alanlar konuyu ziyaret edin. Sert kartel, hurda alüminyum kalın profil, alüminyum matbaa hurdası, araiş, alüminyum piston hurdası alan hurdacıyız.

Sarıyahşi alüminyum hurda alanlar içerisindeyiz. Her çeşit yüksek tonajlı alüminyum hurda nakit alınır. Sarıyahşi hurda alüminyum fiyatları bulunan listemizi istemek için arayınız.

Sarıyahşi Hurda Sac Alım Satımı

Hurda sac geri dönüşüm firmalarınca toplanmaktadır. Varil, çatı kaplaması, straforlu sandviç panel, demir kapı üretimlerinde sac elvha kullanılmaktadır. Değişik gemi ve uçak gövdelerinde, tekerlekli arabaların kapılarında sıklıkla kullanılmaktadır. Kapı, varil, sandviç panel, çatı kaplaması üretimi sırasında kullanılmaktadır. Tüm bu saydığımız eşyaların atıl durumda olana hurda sac denilir. Şantiye tavanı kaplamak amacı ile kullanılabilecek 2.el sac alabilirsiniz. Sarıyahşi etrafında sac hurda alıyoruz. Sac; demirlerin kalın veya ince levha biçimine getirilen halidir. Haddeleme ile farklı inceliklerde düzleştirilir. Önceden belirlenmiş ölçü ve ebatlarda kesilir.

Çelik Raf Hurdası Alımı

Hurda çelik raf alıyoruz. Genelde hizmeti bırakmış şarküteriler tarafından hurdaya ayrılan market rafları, ürün reyonları, çelik raf hurdaları, demir raflar, hurda mağaza rafları arasından personelimizce seçilen hala kullanılabilir durumda olan ikinci el raf hurdası satan firmalar içerisindeyiz.

Sarıyahşi hurda çelik raf fiyatları sormak amacıyla firmamızı aramanız yeterlidir. İkinci el metal raf ihtiyaçlarınız için çıkma raflarımız mevcut. Konu hakkında daha geniş bilgi edinmek maksadıyla ikinci el raf hakkındaki konumuza bakabilirsiniz.

Sarıyahşi Fabrika Bozumu

İşe başlamadan önce sökülecek binanın detaylıca dolaşılması gerekir. Yıkım işi yapmak ekosistemin korunması ve iş sağlığı nedeniyle riskli işlerdendir. Uzmanlarca kontrollü yapılması gerekir.

Binaların projesi kendisine özgü olabilmektedir. Dolayısı ile yıkımları projeye göre tamamlanmalıdır. Sarıyahşi’de fabrika söküm ve bozum işlerini özenle tamamlıyoruz.

Sarıyahşi Hurdacı Hurda Fiyatları

Güncel Sarıyahşi hurda fiyatları hakkında bilgi sormak için arayın. Hurdacı sitemizdeki Sarıyahşi hurda fiyatları en az haftada bir kez değiştirilmektedir. Sitemizdeki yeni hurda fiyatları metini ziyaret edin. Profesyonel Sarıyahşi hurdacısı olarak hurda alımını en yeni hurda fiyatları ile tamamlıyoruz.

Plastik Hurdası Alımı

Sarıyahşi’de polipropilen moblen, kristal polistiren hurdası, ABS plastik hurdası, jelatin hurdası alımıyla uğraşıyoruz.
Sarıyahşi hurda plastik pimapen fiyatları öğrenmek için arayabilirsiniz.

Yerinden kırkambar plastik hurdası, mavi kapak hurda, beyaz şeffaf naylon, pimapen artığı, pet şişe alan hurdacıyız. Plastik; (N) azot, Oksijen (O), (C) Karbon, (H) hidrojen ve bazı organik ya da inorganik elementlerin oluşturduğu monomer ve polimer malzemeye denir.

İkinci El İnşaat Malzemesi Alan firmalar

Birde kapatılan nalburlardan almış olduğumuz defolu tavan, kiremit, fayans ve kalebodurlar, su geçirmez laminantlar 2. el biçiminde beğeninize sunuyoruz. Sarıyahşi ilçesi etrafında yıkılmış fabrika ve benzeri binalardan çıkarılan hala kullanılabilir ikinci el mutfak dolapları, demir kapı, pencere alıyoruz. İnşaat alanlarında yük asansörleri, boya makinesi, harç karıştırma mikseri, alçı karıştırma mikseri ikinci el inşaat iskelesi, hurda 2.el plywood 2.el olarak satılır.

Sarıyahşide Hurda Karton Alan Hurdacılar

Kitap hurdası alan yerler hakkındaki yazımızı okumalısınız. Sarıyahşi’de kağıt ve karton hurdası alım satımı yapmaya devam ettirmekteyiz. En ideal fiyata peçete hurdası, hurda A4 fotokopi kağıdı, defterler, okul kitabı alım satımı yaparken alışkanlık haline getirdiğimiz extra duyarlılık ile size daha çok oranda kazanım elde etme olanağı iletiyoruz.
Sarıyahşi hurda kağıt fiyatları sormak için arayın. Avantajlı ton fiyatlarıyla beyaz kağıt hurdaları, renkli kağıt hurdası, karton koli, hurda karton alıyoruz. Sarıyahşi’de hurda gazete, hurda kuşe kağıt, hurda bristol kağıt alıyoruz.

Sarıyahşi Çelik Çatı Konstrüksiyon Sökümü

Prefabrik yapılar ile çelik konstrüksiyon binalar söküm işi tamamlanırken yapının inşa projesine dikkat edilmelidir. Böylelikle 2.el çelik çatı makasları ve 2.el çelik konstrüksiyon malzemesi şeklinde satılacaklar değerlendirilebilir. Çelik çatı makası sökümü işinde tecrübeye sahibiz. Sökümden kalan çelikler geri dönüşüm yöntemleriyle değerlendirilir. Sağlamlık bakımından en ideal olanı çelik satı sistemleridir. Hareketli cam çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, metal çatı, tonoz çatı, polikarbon çatı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Tüm bu çelik çatı çeşitlerinin yıkım sökümü birbirinden farklıdır. Kapalı mekanların en önemli taraflarından biri şüphesiz çatılarıdır. Çelik çatı kaplamaları daha uzun ömürlüdür. Sarıyahşi çelik konstrüksiyon yapı sökümlerinde deneyimli personellerimizle hizmet vermekteyiz.

Hurda Elektronik Alanlar

Ocak, 2 programlı bulaşık makineleri, mutfak terazisi, kombi, klima, ütü masası, fırın, elektronik çamaşır makineleri, filtre kahve ve çay makineleri, vantilatör, fön makinesi, mini buzdolabı, ütü alımı yapıyoruz. Kontaktörler, elektrik trafosu parçaları, elektrik panoları, IOS telefon işlemcileri, termik röle, şarj cihazı, GSM baz kartları, röleler almaktayız. Hurda Bilgisayar parçaları ekran kartı, işlemci CPU, ram, güç kaynağı, dotmatrik yazıcı, ses kartı, scanner, lcd monitör, sunucu, yeni nesil ana kart, fotokopi makinesi, ADSL modem, DDR rulo, sabit disk, elektronik kart satmak için arayabilirsiniz. Her nevi elektrikli ev aleti alırken peşin para ödemeler yapıyoruz.

Sarıyahşi’de Çinko Hurdası Alım Satımı

Sarıyahşi de hurda çinko çatı sökümü, çinko levha alan hurdacı firmasıyız. Açık gri mavimsi renkteki kütle numarası 65,409(4) g/mol, atom numarası 30’dur.

Çinko, antik dönemlerden bu yana bilinen bir cevherdir. Ama nasıl üretileceği ve kullanılacağı tam olarak öğrenilemediğinden öteki metaller ile karıştırılan bir elementtir. Çinko, yer kabuğunda en çok miktarda bulunabilen elementlerdendir. Çinko amin, siyanür, halojen, amonyak iyonlarıyla kompleks bileşikler meydana getirir.

Hurda Akü Alan Yerler

Hurda kuru akü, hurda küçük akü, hurda sulu akü hizmetini kolaylaştırdık. Elektrik enerjilerinin kimyasal biçimde depolanmasını sağlayarak ihtiyaç halinde elektrik enerjisi biçimde veren bataryalara akü denir. Aküler; motosikletler benzeri enerji ihtiyacı bulunan toplu veya bireysel taşıma araçlarıyla çeşitli elektrikli araç gereçlerde kullanılır. Ateşleme, çalıştırma ve aydınlatma işlerinde elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan motorlarda kullanılır. Akü, sadece çalıştırmaya kullanılmazlar. Bunlarla birlikte alıcılara elektrik akımı iletmek, amperajı dengelemek çok yüksek devirde alternatörün üreteceği voltaj düzeltmek amacı ile aküden faydalanılarak araç korunmuş olur. Sarıyahşi hurda akü fiyatları öğrenmek için arayın.

Sarıyahşi Hurdacı Sitesi

Aksaray Sarıyahşi hurdacılar sitesi içinde hizmet vermekteyiz. Katiyen hurda araç veya traktör hurdası alıp preslemiyoruz. bu sebeple hurda veya çıkma oto parçası sormak amacıyla edilen çağrıları kabul etmiyoruz. Şüphesizki Sarıyahşi oto sanayisi içerisinde hurda oto parçası ihtiyaçlarınızı bulabilecek yerler vardır. Lütfen 2.el oto parçası işlerinizde o firmalar ile irtibat kurun.

Hurda imalat artığı, hurda motor, karbür hurdası, hurda nikel, titanyum alıyoruz. Sarıyahşi OSB organize sanayi bölgesi hurdacı firmasıyız. Hurda eşya alımında ayrım yapmıyoruz. Nema 46, Nema 23, Nema 34, Nema 17 hurda step motor almaktayız.

Hurda Kurşun Alan Hurdacı

Yer yüzünde doğal olarak rastlanmaktadır. Kurşun kullanılmakta olan en eski metallerdendir. Hurdemsan Metal olarak Sarıyahşide Çatı minare kurşunu, yağmur oluğu, kurşun levha hurdası, kurşun boru alımları yapmaktayız. Ayrıca Sarıyahşi’de çinko hurda alımlarına özel fiyat sunuyoruz. Hurda çinko satacak yer arıyorsanız numaramızı geç olmadan arayabilirsiniz. Doğadaki cevherler patlatma, kırma, kazma ve öğütme ve benzeri aşamalar ile çıkarılır. Daha sonra metalurjik işleme yöntemleri ile işlenir. Hayatı kolaylaştırmak için kabloların izolasyonunda, radyasyon yalıtımlarında, akülerin imalatında, benzin katkısı olarak, askeri mühimmatlarda, kimyasal maddeler ve pigmentlerde, alaşım üretiminde kurşundan faydalanılmaktadır.

Sarıyahşide Hurda Cam Alanlar

Çağımızda rengarenk soda şişesi, kola şişesi, süt şişesi, cam su şişesi, cam kavanoz, içecek şişesi, gazoz şişesi, konserve şişesi, meşrubat şişesi, araç camı, renkli cam şişe cinslerde cam hurdası bulunabiliyor. Cam saydam veya yarısaydam çoğunlukla kırılgan ve sert yapıda bulunan sıvıları koruyan organik olmayan katı malzeme çeşididir. Sarıyahşi çevresinde cam hurdası alanlar içerisindeyiz.

2. El Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Alıyoruz

Köpüklü ayran makineleri, kıyma makineleri, espresso makineleri, mısır makinesi, su sebili, tabldot, çay ocağı dobajı alıyoruz. Depomuzda mevcut olan teşhir reyonları, döner ocakları, hamur kazanları, endüstriyel 4 gözlü ocak, aspiratör, krom paslanmaz evye, paslanmaz krom davlumbaz, dinlendirme küveti, paslanmaz krom dinlendirici vb endüstriyel tipte mutfak ekipmanlarını incelemeniz amacı ile sizi depomuza davet etmekteyiz. 2.el tabak tezgahı, cam bardak yıkama makineleri, tezgah üstü dolaplar, servis bıçağı, tabak, bardak, krom tencere, tava, tepsi, kazan satan firmalar firmamızın numarasını arayabilirsiniz. Temiz kullanılmış sanayi tipi bulaşık makinaları, tezgah üstü dolaplar, tezgah, endüstriyel çamaşır makinası, pizza dolabı, buz makinesi alınır. Sanayi tipi ikinci el lokanta mutfağı aletleri almaktayız.

Sarıyahşi’de İkinci el Jeneratör Hurdası Alanlar

Elektriğe ihtiyaç duyulan yerlerde jeneratörlerden yararlanılmaktadır. Hurda 2.el jeneratör satanlar bizden fiyat teklifi bizimle kolayca irtibata geçebilirsiniz. Uzun kullanım sonucu her şeyin ömrünü tamamlaması ve bozulması mümkündür. Ancak eski jeneratör çalışmıyor olsa dahi değer görmektedir. Sarıyahşi merkezde jeneratör hurdası alım hizmetleri vermekteyiz.
Sarıyahşi 2.el jeneratör fiyatları hakkında bilgi almak için arayın.

Sarıyahşi Hurdacı
Başa dön
Aramak İçin Tıklayın Whatsapp İle Yazın